Šperky Swarovski

jsou známé po celém světě svými krystaly, ale málokdo ví, že tato firma se nezabývá pouze výrobou šperků. Chtěli byste vědět, co tato firma ještě vyrábí? Jak to s firmou vlastně začalo? Čtěte dál a dozvíte se to.

Šperky Swarovski zná spousta lidí po celém světě a to i světoznámé zpěvačky, jako Madonna, nebo Gwen Stefani, ale málokdo z nás ví, že tato firma se zabývá i výrobou například brýlí, dalekohledů, hodinek, bot, nebo zdobením aut. Nejen zdobení spojuje firmu Swarovski s auty. Tato firma spolupracuje s předními představiteli výrobců automobilů BMW, Audi, VW, Mercedes atd. a to způsobem, který spoustu s Vás překvapí. Firma Swarovski pro tyto firmy vyrábí symboly znaků a firma je poté používá na svá vozidla.

Jak to začalo?

Počátek této firmy je až v roce 1862, kdy se u Jablonce nad Nisou narodil Daniel Swarovski, zakladatel firmy. Šperky Swarovski tedy není pouze rakouskou značkou. Začátky této firmy byli těžší už jen díky oběma světovým válkám, kdy musela firma Swarovski vyrábět zbraně, ale firma přežila a teď se těší velkému rozmachu.